Společnost Fortinet je dodavatelem zařízení pro zabezpečení síťového provozu s celosvětovou působností a vedoucím postavením na trhu Unified Threat Managementu (UTM). 

Produkty a služby Fortinet poskytují širokou, integrovanou a vysoce výkonnou ochranu před dynamickými bezpečnostními hrozbami při současném zjednodušení bezpečnostní IT infrastruktury.

Hlavní produktovou řadu společnosti Fortinet tvoří rodina zařízení FortiGate, které poskytují aplikacím a sítím ochranu před hrozbami a jsou akcelerovány ASIC procesory. Široký sortiment produktů Fortinet jde nad rámec UTM. Jeho cílem je zabezpečit IT infrastrukturu organizace od koncových bodů přes perimetr až po jádro sítě, včetně databází a aplikací.

Systémy FortiGate

Bezpečnostní platforma FortiGate poskytuje bezkonkurenční výkon a ochranu. K dispozici jsou modely splňující všechny požadavky od malých firem a kanceláří až po velké podniky a poskytovatele služeb. Všechna zařízení disponují nejširší škálou bezpečnostních a síťových funkcí na trhu, včetně:

Firewallu, VPN a traffic shaping.

Systému pro prevenci a detekci průniků (IPS).

Antiviru, antispyware a antimalwaru.

Integrovaného Wi-Fi kontroleru.

Kontroly aplikací.

Prevence ztráty dat (DLP).

Řízení zranitelností.

Podpory protokolu IPv6.

Filtrování webu.

Antispamu.

Podpory VoIP.

Layer 2/3 routingu.

 

Optimalizace WAN & Web cachingu.

 

Dynamické aktualizace od týmu FortiGuard Labs zajistí ochranu systémů před nejnovějšími hrozbami.

FortiManager

Řešení FortiManager umožňují centrálně spravovat libovolné množství hardwaru i virtuálních zařízení FortiGate, FortiWifi, FortiCarrier, FortiMail a FortiAnalyzer a rovněž i software pro zabezpečení koncových bodů FortiClient. Další zjednodušení řízení a správy rozsáhlých sítí umožňuje seskupením zařízení a prostředků do administrativních domén (ADOMs).

FortiAnalyzer

Řada zařízení FortiAnalyzer pro logování, analýzy a reporting bezpečně shromažďuje logy ze zařízení Fortinet a dalších zařízení kompatibilních se syslog. Komplexní sada snadno nastavitelných reportů umožňuje provádět analýzy, archivovat informace o bezpečnostních událostech, síťovém provozu, webovém obsahu i přenosu dat.

FortiMail

Řada zařízení FortiMail je osvědčenou platformou pro zabezpečení emailové komunikace v organizacích jakékoli velikosti. FortiMail filtruje příchozích emaily a blokuje spam i malware dříve, než zasáhne síť a uživatele. Technologie výstupní kontroly zabraňuje odchozímu spamu a malwaru (včetně 3G mobilní komunikace) a zabraňuje blokování zpráv antispamovými bránami na straně příjemců.

Nasazení řešení FortiMail minimalizuje změny stávající infrastruktury. FortiMail může pracovat v režimu brány jako proxy MTA nebo jako plnohodnotný poštovní server. Vedle S/MIME a TLS nabízí FortiMail šifrování založené na identitě (IBE) a připravené i uživatelsky definovatelné slovníky brání náhodné nebo záměrné ztrátě důvěrných dat.

FortiAP

Bezdrátové přístupové body (Wi-Fi) FortiAP jsou řízené kontrolerem a rozšiřují bezpečnostní funkce FortiGate na bezdrátovou síť. FortiAP poskytují lepší pokrytí a možnost prosazování bezpečnostních politik při zachování jednoduché struktury sítě a centrální správy pomocí FortiGate. Kontrolery FortiGate centrálně spravují radiový provoz, přidělení kanálu a vysílací výkon, což zjednodušuje nasazení a správu.

FortiWeb

Firewall webových aplikací (WAF) FortiWeb chrání a urychluje webové aplikace, databáze a informace které si vyměňují. FortiWeb snižuje dobu nasazení a zjednodušuje řízení bezpečnosti aplikací v podnikové síti, u poskytovatelů služeb nebo provozovatelů cloudu.

FortiBalancer

Zařízení FortiBalancer pro vyvažování zátěže podporuje rozkládání zátěže na více serverů i více internetových linek od různých poskytovatelů. Při balancování na více serverů se zvyšuje škálovatelnost provozovaných aplikací, jejich odolnost vůči výpadku jednotlivého serveru a rychlost odezvy. FortiBalancer má cache pro statický obsah (snižuje zatížení serverů a zrychluje odezvu) a nabízí SSL offloading. Podporuje rovněž globální server balancing, kdy se zátěž rozkládá na geograficky vzdálené servery.

FortiToken

Řešení FortiToken slouží k dvoufaktorové autentizaci pro přístup k sítím a bezpečnostním zařízením. FortiToken umožňuje správcům nabídnout větší bezpečnost jak pro vzdálené, tak i místní uživatele s přístupem k citlivým informacím organizace. FortiGate funguje jako autentizační server a token s jednorázovým heslem s velmi krátkou časovou platností je určen pro zabezpečení vzdáleného přístupu IPSEC a SSL VPN, přihlášení k síti přes Wi-Fi Captive Portal a přihlášení administrátora do managementu FortiGate. 

Veeam® je synonymum pro moderní ochranu dat (Modern Data Protection™). Jsme přesvědčení, že dnešní požadavky informačních technologií jsou jiné a že dřívější problémy v oblasti zálohování – vysoké náklady, zvýšená komplexnost a chybějící schopnosti – nejsou již pro žádnou organizaci přijatelné. Společnost Veeam poskytuje výkonné, snadno použitelné a cenově dostupné řešení navržené pro virtualizaci (Built for Virtualization™) a cloud. Jde o ideální možnosti pro moderní datové centrum.

Veeam Backup & Replication™ nabízí  zálohování v prostředí VMwarezálohování v prostředí Hyper-V, obnovení a replikaci. Prvotřídní řešení VM Backup™ pomáhá organizacím plnit cíle různých typů obnovení, šetřit čas, eliminovat rizika a dramaticky snížit kapitálové a provozní náklady. Sada Veeam Backup Management Suite™ kombinuje produkty Veeam Backup & Replication a Veeam ONE™ do jediného integrovaného řešení chránícího investici do virtualizace, zvyšujícího produktivitu správců a pomáhajícího snižovat každodenní rizika správy. Veeam Management Pack™ (MP) rozšiřuje podnikové monitorování do prostředí VMware prostřednictvím produktu Microsoft System Center. Společnost Veeam navíc poskytuje  bezplatné nástroje pro virtualizační komunitu.

Společnost byla založena v roce 2006 týmem, který stál za Aelita Software, společností, která se proslavila řešeními správy systému Windows Server. V roce 2008 společnost Veeam koupila společnost nworks, a získala tak řešení, která umožňují propojit prostředí VMware se systémy podnikové správy od společností HP a Microsoft.

Společnost Veeam se rychle rozrůstá a spolu s ní se rozvíjí i síť partnerů po celém světě. Odborníkům v oblasti IT nabízí inovativní a praktická řešení, která pomáhají lépe spravovat virtuální infrastrukturu VMware vSphere a Microsoft Hyper-V.

Díky více než 1200 implementacím po celém světě pomáhají moduly Veeam MP a SPI podnikům spravovat fyzickou i virtuální infrastrukturu, aplikace a závislosti z jediné konzoly, a eliminuje tak potřebu dalších monitorovacích řešení.

Seznam našich VEEAM certifikátů naleznete zde.

 

Se společností Hewlett Packard spolupracujeme v podstatě od začátku, Původně byla naše společnost Digital Equipment partnerem, později Compaq partnerem a akvizicí ze strany HP jsme se stali Hewlett Packard partnerem. Dlouhodobě si držíme nejvyšší možný status HP Preferred partner GOLD se specializací Computing Systems, Personal Computing Systems, Storage Works Systems, Registered Networking Specialist a nově také Client Virtualization Specialist. Blíže na www.hp.cz

Seznam našich HP certifikátů naleznete zde.

Naše společnost je Silver partnerem největšího výrobce softwarových řešení - Microsoftu. Zaměřujeme se hlavně na oblasti virtualizace, serverů, zálohování a systémového managementu. S microsoftem spolupracujeme také v oblasti státní správy a vzdělávání, umíme dodat a implementovat software i pro tato odvětví. Blíže na www.microsoft.cz

Seznam našich Microsoft certifikátů naleznete zde.

Naše společnost je VMware Enterprise Partner. To vše díky našim realizovaným projektům a hlavně týmu zkušených a certifikovaných specialistů. Máme přístup ke všem VMware technologiím a nástrojům, které jsme schopni plně nasazovat a implementovat, včetně prodlužování běžících licencí. Blíže na www.wmware.com

Seznam našich VMware certifikátů naleznete zde.

ESET - Komplexní ochrana firemnícha domácích dat s 25 letou tradicí v antivirovém průmyslu. Naše společnost je GOLD partnerem společnosti ESET, předního světového dodavatele antivirových a bezpečnostních sofware. Bližší informace najdete na www.eset.cz

Seznam našich ESET certifikátů naleznete zde.